KÖZÜGYEK

Tisztelt szécsényi lakosok!
Mint sokak előtt ismert Bartusné Dr. Sebestyén Erzsébet alpolgármester egészségügyi okok miatt lemondott tisztségéről. Feladatait közel egy évig, a tőle megszokott tisztességgel, lelkiismeretességgel, rendkívül magas színvonalon végezte. Ezúton is köszönöm munkáját, lemondását nagy veszteségnek tartom városunk szempontjából. E számomra sorsszerű esemény arra késztetett, hogy ismételten átgondoljak minden olyan lehetőséget, amely Szécsény fejlődését legjobban szolgálhatja. Arra jutottam, hogy városunkat egyedül a minél szélesebb körű összefogás szolgálhatná leginkább. Most ennek esélyét szeretném megteremteni. Ezért úgy döntöttem, hogy felkérem Csukáné Szerémy Andreát és Varga Bélát, volt polgármester jelölteket, hogy vállaljanak mellettem alpolgármesteri tisztséget. Így az eddigi egy alpolgármesteres modellt Szécsényben felváltaná egy teljesen új, két alpolgármesterrel felálló szervezeti rend. Ez úgy vélem, amellett, hogy ismét lendületet adhatna a városvezetésnek, másfajta munkamegosztást és felelősségi rendszert is jelentene. Abban bízom, hogy ez a változtatási javaslat hosszútávon alapozhat meg részünkről egy még jobb minőségű munkát, Szécsény szempontjából pedig egy erőteljes fejlődési pályát. Elképzelésemet a képviselő-testület tagjaival ismertettem, a tárgyalásokat az érintettekkel megkezdem.
2020. szeptember 24.
Stayer László
polgármester